Türkiye Geneli
Günlük Hava Tahmin Raporu

Raporlar Türkiye Geneli | Adana | Afyonkarahisar | Ankara | Antalya | Diyarbakır | Elazığ | Erzurum | Eskişehir

  İstanbul | İzmir | Kayseri | Konya | Samsun | Trabzon | Van


Periyodu Yayın
Başlangıç :25.01.2015-12:00 Tarihi :25.01.2015
Bitiş :26.01.2015-12:00 No :74
Öğleden Sonra Yurtta Hava Akşam Yurtta Hava
Gece Yurtta Hava Sabah Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın batısı, Kıyı Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Afyonkarahisar, Denizli ve Mersin'de görülecek olan yağışların; öğleden sonra ve akşam saatlerinde Muğla ve Antalya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI :Yağış alan yerlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemi bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Kıyı Ege, Batı Akdeniz kıyıları ile Çanakkale çevrelerinde kuvvetli olarak (30-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.
UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; öğleden sonra ve akşam saatlerinde Muğla ve Antalya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.
KUVVETLİ BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda kuvvetli olmak üzere, iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.
PUS VE SİS UYARISI: Gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (görüş mesafesinde azalma, ulaşımda aksamalar, vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batısının yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Çanakkale çevrelerinde güney yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
BURSA Parçalı ve çok bulutlu 15
EDIRNE Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 13
İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu 14
KIRKLARELI Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 13
EGE Parçalı ve çok bulutlu, Kıyı Ege ile Afyonkarahisar ve Denizli çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra ve akşam saatlerinde Muğla çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de güney yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.
A.KARAHISAR Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmurlu 8
IZMIR Çok bulutlu ve sağanak yağışlı 15
MANISA Parçalı ve çok bulutlu 15
MUĞLA Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra ve akşam saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 12
AKDENİZ Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz ile yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde Mersin çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Antalya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz kıyılarında güney yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.
ADANA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 20
ANTALYA Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 16
HATAY Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 18
MERSIN Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde sağanak yağışlı 20
İÇ ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, bugün batısının, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde bölgenin doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, Kayseri ve Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde bölgenin kuzeydoğusunda kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
ANKARA Çok bulutlu ve yağmurlu 9
CANKIRI Çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde yağmurlu 4
ESKISEHIR Çok bulutlu, öğle saatlerinde hafif yağmurlu 7
KONYA Çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmurlu 11
BATI KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
BOLU Parçalı ve çok bulutlu 10
DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu 16
KARABÜK Parçalı ve çok bulutlu 12
ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu 17
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Orta Karadeniz ile zamanla bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz'in iç kesimlerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
AMASYA Çok bulutlu ve yağmurlu 12
SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde iç kesimleri hafif yağmurlu 19
TOKAT Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde yağmurlu 13
TRABZON Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 15
DOĞU ANADOLU Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Kuzey ve doğusunda kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
ERZINCAN Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu 2
ERZURUM Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 0
KARS Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu -5
MALATYA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu 1
GÜNEYDOĞU ANADOLU Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
DIYARBAKIR Parçalı ve az bulutlu 12
GAZIANTEP Parçalı ve az bulutlu 12
SANLIURFA Parçalı ve az bulutlu 16
SIIRT Parçalı ve az bulutlu 12
DENİZLERDE HAVA
Doğu Karadeniz'in doğusunun açıklarında fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ Hava: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de; güney ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/saat), Doğu Karadeniz'de; güney ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/saat), doğusunun açıkları 4 ila 6, akşam 7 (30-50 yer yer 60 km/saat) kuvvetinde; Dalga Yüksekliği: 1,0 ila 1,5m Doğu Karadeniz'in açıkları 2,0 ila 3,0m, Görüş Mesafesi: İyi.
MARMARA Hava : Parçalı ve çok bulutlu, batısı yağmurlu, Rüzgar: Güney ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/saat) kuvvetinde; Dalga Yüksekliği: 1,0 ila 1,5m, Görüş Mesafesi: İyi, yağış anında orta.
EGE Hava: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de; güney ve güneydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/saat), akşam 2 ila 4 (10-30 km/saat), Güney Ege'de; güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (30-50 km/saat) kuvvetinde; Dalga Yüksekliği: 1,5 ila 2,0m kuzeyinde 2,5m, Görüş Mesafesi: İyi, yağış anında orta
AKDENİZ Hava: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Akdeniz'de; güney ve güneydoğudan, batısı güneybatıdan akşam tamamı güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/saat), Doğu Akdeniz'de; doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/saat) kuvvetinde; Dalga Yüksekliği: 1,0 ila 2,0m, Görüş Mesafesi: İyi, yağış anında orta.
VAN GÖLÜ Hava: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan, batısı güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/saat) kuvvetinde; Dalga Yüksekliği: 0,25 ila 0,5m; Görüş Mesafesi: İyi.
Uyarı


Dünya Meteoroloji Teşkilatı - WMO Avrupa Orta Vadeli Hava Tahminleri Merkezi - ECMWF Avrupa Meteoroloji Uyduları İşletme Teşkilatı - EUMETSAT WMO Dünya Hava Tahmini Bilgi Servisi WMO Kuvvetli Hava Olayları Bilgi Merkezi Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı

TSE 9000 Akreditasyon Sertifikası Bu site görme engelli dostudur Devletin Kısayolu Ulusal Ulaştırma Portalı T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)

©MGM, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 1998-2015

24

Kütükçü Alibey Caddesi No:4 06120 Kalaba, Keçiören/ANKARA TEL:+90 312 359 75 45 FAKS:+90 312 360 25 51