Türkiye Geneli
Günlük Hava Tahmin Raporu

Raporlar Türkiye Geneli | Adana | Afyonkarahisar | Ankara | Antalya | Diyarbakır | Elazığ | Erzurum | Eskişehir

  İstanbul | İzmir | Kayseri | Konya | Samsun | Trabzon | Van


Periyodu Yayın
Başlangıç :31.10.2014-18:00 Tarihi :31.10.2014
Bitiş :01.11.2014-18:00 No :912
Akşam Yurtta Hava Gece Yurtta Hava
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve doğu bölgelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, akşam saatlerinden sonra Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde görülecek olan yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları (Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin kıyı ilçeleri), ile Ordu, Tokat ve Sivas çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Ülkemizin kuzeydoğusunda 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olamayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle kuzey ve doğu, batı bölgelerde kuzey ve batı, Akdeniz kıyılarında güney yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ile Kıyı Ege'de kuvvetli (30-50 km/s), yarın sabah saatlerinden itibaren Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 km/s) esmesi bekleniyor.
UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları (Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin kıyı ilçeleri) ile Ordu, Tokat ve Sivas çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara ile Kıyı Ege'de kuvvetli (30-50 km/s), yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 km/s) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Çanakkale ve Tekirdağ çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak eseceği tahmin ediliyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
BALIKESİR Parçalı ve çok bulutlu 7 14
BURSA Çok bulutlu ve sağanak yağışlı 9 14
İSTANBUL Çok bulutlu, gece saatlerine kadar sağanak yağışlı 8 13
YALOVA Çok bulutlu ve sağanak yağışlı 10 13
EGE Parçalı ve çok bulutlu, Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.
A.KARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 6 10
AYDIN Parçalı bulutlu 9 21
İZMİR Parçalı bulutlu 10 17
KUTAHYA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 6 11
AKDENİZ Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerine kadar Doğu Akdeniz, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra K.Maraş, Osmaniye ve Hatay çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ADANA Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 13 23
ANTALYA Parçalı bulutlu 14 23
ISPARTA Parçalı yer yer çok bulutlu 2 14
OSMANIYE Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 13 23
İÇ ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, Konya ve Karaman dışında bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam ve gece saatlerinde Sivas çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
ANKARA Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 7 11
KARAMAN Parçalı ve çok bulutlu 6 13
KIRIKKALE Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 7 13
KONYA Parçalı ve çok bulutlu 6 11
BATI KARADENİZ Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
BARTIN Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 9 12
BOLU Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 7 9
DÜZCE Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 9 12
ZONGULDAK Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 10 13
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, akşam saatlerinden sonra Doğu Karadeniz'in iç kesmlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde görülecek olan yağışların; Ordu, Tokat, Giresun, Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
CORUM Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 7 11
ORDU Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 12 14
SAMSUN Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 13 15
TRABZON Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 13 14
DOĞU ANADOLU Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, akşam saatlerinden sonra bölgenin kuzeydoğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.
BINGOL Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 6 11
ERZURUM Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı, akşam saatlerinden sonra yüksekleri karla karışık yağmurlu 2 5
MALATYA Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 8 12
VAN Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı, geceden itibaren yüksekleri karla karışık yağmurlu 6 10
GÜNEYDOĞU ANADOLU Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
DİYARBAKIR Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 10 15
GAZİANTEP Çok bulutlu, gece saatlerine kadar aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 9 17
KILIS Çok bulutlu, gece saatlerine kadar aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 11 18
ŞANLIURFA Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 10 18
DENİZLERDE HAVA
Doğu Karadeniz'de fırtına, Batı Karadeniz, Marmara ve Kuzey Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, doğusu sabah saatlerinden sonra 5 ila 7, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6, gece saatlerinden itibaren doğusu güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde; Dalga: 2,0 ila 3,0m, doğusu 4,0m , Görüş: İyi, yağış anında orta.
MARMARA Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, yer yer 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.
EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu, sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, ilk saatler 5 ila 7, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, batısı 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, kuzeyinde 2,0 ila 3,0m Görüş: İyi.
AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4, ilk saatlerinde 3 ila 5, Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, batısı 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı bulutlu ve sağanak yağışlı Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan, öğleden sonra güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.yağış anında orta.


Dünya Meteoroloji Teşkilatı - WMO Avrupa Orta Vadeli Hava Tahminleri Merkezi - ECMWF Avrupa Meteoroloji Uyduları İşletme Teşkilatı - EUMETSAT WMO Dünya Hava Tahmini Bilgi Servisi WMO Kuvvetli Hava Olayları Bilgi Merkezi Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı

TSE 9000 Akreditasyon Sertifikası Bu site görme engelli dostudur Devletin Kısayolu Ulusal Ulaştırma Portalı T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)

©MGM, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 1998-2014

27

Kütükçü Alibey Caddesi No:4 06120 Kalaba, Keçiören/ANKARA TEL:+90 312 359 75 45 FAKS:+90 312 360 25 51