Türkiye Geneli
Günlük Hava Tahmin Raporu

Raporlar Türkiye Geneli | Adana | Afyonkarahisar | Ankara | Antalya | Diyarbakır | Elazığ | Erzurum | Eskişehir

  İstanbul | İzmir | Kayseri | Konya | Samsun | Trabzon | Van


Periyodu Yayın
Başlangıç :25.10.2014-18:00 Tarihi :25.10.2014
Bitiş :26.10.2014-18:00 No :894
Akşam Yurtta Hava Gece Yurtta Hava
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara, Ege, Batı ve Orta Akdeniz , İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Adana, Kahramanmaraş, Bingöl, Muş, Bitlis ve Van'ın kuzey ilçelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara, Kıyı Ege ve ve Mersin çevrelerinde yerel kuvvetli (21-50 kg/metrekare), Antalya'nın doğu ilçelerinde yerel olarak çok kuvvetli(50-75 kg/metrekare) olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Kuzeybatı kesimler 3 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı, Marmara, Kuzey Ege ile Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara, Güney Ege ve Batı Akdeniz kıyıları ile Çeşme çevrelerinde kuvvetli (30-50 km/saat), Kuzey Ege ile Batı Karadeniz kıyılarında kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.
UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Marmara, Kıyı Ege ve ve Mersin çevrelerinde yerel kuvvetli (21-50 kg/metrekare), Antalya'nın doğu ilçelerinde yerel olarak çok kuvvetli(50-75 kg/metrekare) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, yıldırım, dolu, kuvvetli rüzgar vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara, Güney Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat), Kuzey Ege ve Batı Karadeniz kıyılarında kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (çatı uçması, ulaşımda aksamalar, vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölge genelinde aralıklarla yerel kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden kuvvetli olarak(40-60 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
BALIKESİR Parçalı çok bulutlu ve kuzey kesimleri kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı 10 13
BURSA Parçalı çok bulutlu ve yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı 12 16
İSTANBUL Parçalı çok bulutlu, yerel olarak kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı geçecek. 14 17
KIRKLARELI Parçalı çok bulutlu, yerel olarak kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı geçecek. 5 8
EGE Parçalı çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kıyılarında yerel olarak kuvvetli(21-50 kg/metrekare) olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin güney kıyıları ile Çeşme çevrelerinde güney ve güneybatı (lodos) yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.
A.KARAHİSAR Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı 7 15
AYDIN Parçalı çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 12 21
İZMİR Parçalı çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 14 20
UŞAK Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı 9 15
AKDENİZ Parçalı ve çok bulutlu, Batı ve Orta Akdeniz ile Adana,ve Kahramanmaraş çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Mersin'in doğusunda kuvvetli(21-50 kg/metrekare), Antalya'nın doğu ilçelerinde yerel olarak çok kuvvetli (50-75 kg/metrekare) olması bekleniyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz kıyılarında güney yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.
ADANA Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 16 25
ANTALYA Parçalı çok bulutlu, merkez ve doğu ilçeleri çok kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 16 22
HATAY Parçalı çok bulutlu 15 25
ISPARTA Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı 8 14
İÇ ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ANKARA Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 9 15
KARAMAN Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 8 17
KONYA Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 8 17
YOZGAT Parçalı çok bulutlu ve yarın(Pazar) aralıklı sağanak yağışlı 7 15
BATI KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin kıyı kesiminde kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.
BARTIN Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 10 18
BOLU Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 9 16
DÜZCE Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 11 17
ZONGULDAK Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 13 17
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı, yer yer çok bulutlu, bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
GUMUSHANE Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 8 18
ORDU Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 15 18
SAMSUN Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 14 17
TRABZON Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 16 19
DOĞU ANADOLU Az bulutlu, bölgenin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, yarın(Pazar) kuzey ve batısı ile Bingöl, Muş, Bitlis ve Van'ın kuzey ilçelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ERZURUM Parçalı yer yer çok bulutlu, yarın (Pazar) sağanak yağışlı 4 14
IGDIR Parçalı yer yer çok bulutlu, yarın (Pazar) sağanak yağışlı 7 18
MALATYA Parçalı yer yer çok bulutlu, yarın (Pazar) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 9 20
VAN Parçalı yer yer çok bulutlu, yarın (Pazar) kuzey ilçeleri sağanak yağışlı 4 14
GÜNEYDOĞU ANADOLU Az bulutlu, batı kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
BATMAN Az bulutlu ve açık 10 24
DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık 10 23
GAZİANTEP Parçalı bulutlu 11 22
ŞANLIURFA Parçalı ve az bulutlu 14 25
DENİZLERDE HAVA
Batı Karadeniz'de kuvvetli fırtına, Orta Karadeniz ile Kuzey Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Yağmurlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4, Orta Karadeniz'de 5 ila 7, Batı Karadeniz'de 6 ila 8, Batı Karadeniz açıklarında 7 ila 9 kuvvetinde; Görüş: İyi, yağış anında orta.
MARMARA Hava Durumu: Kuvvetli sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında zayıf.
EGE Hava Durumu: Gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, kuzeyinde 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
AKDENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu, batısında kuvvetli olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Akdeniz'de güney ve güneydoğu, Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında zayıf.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Batı ve güneybatı, yarın (Pazar) doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.


Dünya Meteoroloji Teşkilatı - WMO Avrupa Orta Vadeli Hava Tahminleri Merkezi - ECMWF Avrupa Meteoroloji Uyduları İşletme Teşkilatı - EUMETSAT WMO Dünya Hava Tahmini Bilgi Servisi WMO Kuvvetli Hava Olayları Bilgi Merkezi Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı

TSE 9000 Akreditasyon Sertifikası Bu site görme engelli dostudur Devletin Kısayolu Ulusal Ulaştırma Portalı T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)

©MGM, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 1998-2014

27

Kütükçü Alibey Caddesi No:4 06120 Kalaba, Keçiören/ANKARA TEL:+90 312 359 75 45 FAKS:+90 312 360 25 51