Türkiye Geneli
Günlük Hava Tahmin Raporu

Raporlar Türkiye Geneli | Adana | Afyonkarahisar | Ankara | Antalya | Diyarbakır | Elazığ | Erzurum | Eskişehir

  İstanbul | İzmir | Kayseri | Konya | Samsun | Trabzon | Van


Periyodu Yayın
Başlangıç :23.11.2014-12:00 Tarihi :23.11.2014
Bitiş :24.11.2014-12:00 No :980
Öğleden Sonra Yurtta Hava Akşam Yurtta Hava
Gece Yurtta Hava Sabah Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Afyonkarahisar, Eskişehir, Konya, Karaman, Artvin, Kars, Ardahan, Iğdır ve Şanlıurfa çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Eskişehir, Afyonkarahisar, Bolu, Bilecik ve Iğdır'da karla karışık yağmur, Artvin, Kars ve Ardahan çevrelerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI :Önemli bir değişiklik beklenmiyor, mevsim normallerinin altında seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeybatı, yurdun doğu kesimlerinde güney ve batı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette; Marmara, Kıyı Ege, Karadeniz kıyıları ve Antalya Körfezi'nde kuvvetlice (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.
UYARILAR
Güncel Meteorolojik Uyarı Bulunmamaktadır.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusunun yağmur ve sağanak yağışlı, Bilecik'in yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
BALIKESİR Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ilçeleri ile yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde il geneli yağmur ve sağanak yağışlı 10
BURSA Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 11
CANAKKALE Parçalı bulutlu 12
İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 10
EGE Parçalı ve az bulutlu, bölgenin iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Afyonkarahisar çevrelerinin hafif yağmur, yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de kuzey yönlerden kuvvetlice (40-60 km/s) esmesi bekleniyor.
A.KARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde hafif yağmur, yüksekleri karla karışık yağmurlu 5
İZMİR Parçalı ve az bulutlu 15
KUTAHYA Parçalı ve çok bulutlu 6
USAK Parçalı ve çok bulutlu 9
AKDENİZ Parçalı ve az bulutlu, bölgenin iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Antalya Körfezi'nde kuzey yönlerden kuvvetlice (30-40 km/s) esmesi bekleniyor.
ADANA Parçalı bulutlu 20
ANTALYA Parçalı bulutlu 19
BURDUR Parçalı bulutlu 12
MERSİN Parçalı ve az bulutlu 20
İÇ ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Eskişehir, Konya ve Karaman çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; hafif yağmur, Eskişehir'in yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi tahmin ediliyor.
ANKARA Parçalı ve çok bulutlu 12
ESKİŞEHİR Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde hafif yağmur, yüksekleri karla karışık yağmurlu 8
KIRSEHIR Parçalı ve çok bulutlu 9
KONYA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde hafif yağmurlu 8
BATI KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu, Zonguldak, Bartın, Düzce, Bolu, Karabük ve Sinop çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Bolu'nun yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. Gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi tahmin ediliyor.
BARTIN Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 12
BOLU Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde yağmur, yüksekleri karla karışık yağmurlu 9
KARABUK Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde yağmurlu 9
ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 11
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu, kıyıları ile Artvin çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerinde yağmur ve sağanak, Artvin çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; kıyılarında batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.
BAYBURT Parçalı ve çok bulutlu 3
RİZE Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 14
SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 12
TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 14
DOĞU ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde Ardahan, geceden itibaren Iğdır, Kars ve Ardahan çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi tahmin ediliyor.
BITLIS Parçalı ve çok bulutlu 4
ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu 2
MALATYA Parçalı ve çok bulutlu 9
VAN Parçalı ve çok bulutlu 6
GÜNEYDOĞU ANADOLU Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Şanlıurfa ve Mardin ile yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde bölgenin doğusunun yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
BATMAN Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 11
DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 11
GAZİANTEP Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu 13
ŞANLIURFA Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde güney ilçeleri, geceden itibaren il geneli yağmur ve sağanak yağışlı 14
DENİZLERDE HAVA
Ege ile Marmara'da fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de; kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de; batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5, doğusu 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m doğusu 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
MARMARA Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu yağmurlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, öğleden sonra 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, öğleden sonra 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de; kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, Güney Ege'de; kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 açıkları 7 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi.
AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de; kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, doğusu güneydoğudan 2 ila 4, Doğu Akdeniz'de; kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Değişik yönlerden gece kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.


Dünya Meteoroloji Teşkilatı - WMO Avrupa Orta Vadeli Hava Tahminleri Merkezi - ECMWF Avrupa Meteoroloji Uyduları İşletme Teşkilatı - EUMETSAT WMO Dünya Hava Tahmini Bilgi Servisi WMO Kuvvetli Hava Olayları Bilgi Merkezi Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı

TSE 9000 Akreditasyon Sertifikası Bu site görme engelli dostudur Devletin Kısayolu Ulusal Ulaştırma Portalı T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)

©MGM, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 1998-2014

27

Kütükçü Alibey Caddesi No:4 06120 Kalaba, Keçiören/ANKARA TEL:+90 312 359 75 45 FAKS:+90 312 360 25 51