Türkiye Geneli
Günlük Hava Tahmin Raporu

Raporlar Türkiye Geneli | Adana | Afyonkarahisar | Ankara | Antalya | Diyarbakır | Elazığ | Erzurum | Eskişehir

  İstanbul | İzmir | Kayseri | Konya | Samsun | Trabzon | Van


Periyodu Yayın
Başlangıç :18.09.2014-06:00 Tarihi :18.09.2014
Bitiş :19.09.2014-06:00 No :781
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
Akşam Yurtta Hava  Gece Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu; Marmara'nın doğusu, İç Ege, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Isparta ve Ardahan çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara'nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Çankırı, Yozgat ve Sivas çevreleri ile Kırklareli'nin kıyı, Çanakkale'nin kuzeydoğu, Trabzon ve Giresun'un iç kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinde 3 ila 7 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatı, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Marmara ve Kuzey Ege kıyıları ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.
UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Marmara'nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Çankırı, Yozgat ve Sivas çevreleri ile Kırklareli'nin kıyı, Çanakkale'nin kuzeydoğu, Trabzon ve Giresun'un iç kesimlerinde kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar, vb) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu; bölgenin doğusu ile Çanakkale ve Tekirdağ çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik, Bursa, Balıkesir ile Kırklareli'nin kıyı, Çanakkale'nin kuzeydoğu kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) eseceği tahmin ediliyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
BALIKESİR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerine kadar kuvvetli olması bekleniyor. 22
ÇANAKKALE Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerine kadar kuzeydoğu kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. 23
İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerine kadar kuvvetli olması bekleniyor. 22
KIRKLARELI Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerine kadar kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. 24
EGE Parçalı ve çok bulutlu; Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşak ile Manisa'nın kuzey kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/sa) eseceği tahmin ediliyor.
A.KARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 18
AYDIN Parçalı ve çok bulutlu 30
İZMİR Parçalı ve çok bulutlu 27
MANİSA Parçalı ve çok bulutlu; öğle saatlerinde kuzey kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28
AKDENİZ Parçalı ve çok bulutlu; Doğu Akdeniz ile Isparta çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ADANA Parçalı ve çok bulutlu; akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30
ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu 27
K.MARAS Parçalı ve çok bulutlu; akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30
MERSİN Parçalı ve çok bulutlu 30
İÇ ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu; sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Çankırı, Yozgat ve Sivas çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 20
CANKIRI Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor. 19
ESKİŞEHİR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 21
KONYA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23
BATI KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu; aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölgenin iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; batı kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) eseceği tahmin ediliyor.
BOLU Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerindene kadar yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 17
DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerine kadar yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 19
KARABUK Parçalı ve çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24
ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 20
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu; aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Amasya, Çorum, Tokat çevreleri ile Samsun, Ordu, Giresun ve Trabzon'un iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
ÇORUM Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 22
ORDU Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24
SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25
TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24
DOĞU ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu; Ardahan çevrelerinin öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ELAZIĞ Parçalı ve çok bulutlu 29
ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu 22
MUS Parçalı bulutlu 26
VAN Parçalı bulutlu 24
GÜNEYDOĞU ANADOLU Parçalı ve az bulutlu, batı kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
ADIYAMAN Parçalı, yer yer çok bulutlu 31
DİYARBAKIR Parçalı ve az bulutlu 31
GAZİANTEP Parçalı, yer yer çok bulutlu 29
ŞANLIURFA Parçalı ve az bulutlu 32
DENİZLERDE HAVA
Akşam saatlerine kadar Batı Karadeniz'in açıkları, sabah ilk saatlerde Marmara ve Kuzey Ege, öğle saatlerinden itibaren Güney Ege'nin güneyinde fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, akşam saatlerine kadar 4 ila 6, akşam saatlerine kadar açıkları 7, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4, akşam saatlerine kadar batısı kuzeydoğudan, akşam saatlerinden itibaren batısı kuzeybatıdan 5 kuvvetinde, Dalga Yüksekliği: 1,0m ila 2,0m, batısı yer yer 2,5m, Görüş Mesafesi: İyi, yağış anında orta.
MARMARA Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, sabah ilk saatlerde 7 kuvvetinde; Dalga Yüksekliği: 1,5 ila 2,5m; Görüş Mesafesi: İyi, yağış anında orta.
EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu, kuzeyi aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, sabah ilk saatlerde 7, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, öğle saatlerinden itibaren güneyi 7 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, Görüş Mesafesi: İyi, yağış anında orta.
AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 2 ila 4, batısı kuzeybatıdan 5, Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan, akşam kuzeydoğudan, akşam batısı kuzeybatıdan 2 ila 4, akşam saatlerine kadar batısı güneybatıdan 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4, öğle saatlerinden itibaren 5 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m, Görüş: İyi.


Dünya Meteoroloji Teşkilatı - WMO Avrupa Orta Vadeli Hava Tahminleri Merkezi - ECMWF Avrupa Meteoroloji Uyduları İşletme Teşkilatı - EUMETSAT WMO Dünya Hava Tahmini Bilgi Servisi WMO Kuvvetli Hava Olayları Bilgi Merkezi Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı

TSE 9000 Akreditasyon Sertifikası Bu site görme engelli dostudur Devletin Kısayolu Ulusal Ulaştırma Portalı T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)

©MGM, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 1998-2014

22

Kütükçü Alibey Caddesi No:4 06120 Kalaba, Keçiören/ANKARA TEL:+90 312 359 75 45 FAKS:+90 312 360 25 51