Türkiye Geneli
Günlük Hava Tahmin Raporu

Raporlar Türkiye Geneli | Adana | Afyonkarahisar | Ankara | Antalya | Diyarbakır | Elazığ | Erzurum | Eskişehir

  İstanbul | İzmir | Kayseri | Konya | Samsun | Trabzon | Van


Periyodu Yayın
Başlangıç :02.09.2014-18:00 Tarihi :02.09.2014
Bitiş :03.09.2014-18:00 No :735
Akşam Yurtta Hava Gece Yurtta Hava
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara’nın güney ve batısı (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Bursa, Bilecik, Yalova, Balıkesir, İstanbul), Kuzey Ege kıyıları, Aydın’ın kıyı ilçeleri, Bolu, Adana, Osmaniye, Ardahan çevreleri ile Artvin’in doğu, Hatay'ın kıyı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yarın (Çarşamba) öğle saatlerinde Trakya’da görülecek gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların Edirne, Kırklareli ile Tekirdağ’ın batısında (Malkara ve Hayrabolu) kuvvetli (metrekareye 21 – 50 kg) olacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI :Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Mevsim normalleri civarında, iç kesimlerde yer yer mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle kuzey, Akdeniz ile güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.
UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yarın (Çarşamba) öğle saatlerinde Trakya’da görülecek gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların Edirne, Kırklareli ile Tekirdağ’ın batısında (Malkara ve Hayrabolu) kuvvetli (metrekareye 21 – 50 kg) olacağı tahmin ediliyor. Meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, yarın (Çarşamba) güney ve batı kesimlerinin (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Bursa, Bilecik, Yalova, Balıkesir, İstanbul) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
BALIKESİR Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 17 28
BURSA Parçalı, zamanla çok bulutlu,yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 21 31
ÇANAKKALE Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 21 26
İSTANBUL Parçalı, zamanla çok bulutlu,yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22 28
EGE Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, yarın (Çarşamba) İzmir çevreleri ile Aydın'ın kıyı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
A.KARAHİSAR Parçalı ve az bulutlu 17 30
AYDIN Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra kıyı kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 20 34
İZMİR Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22 29
MANİSA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu 21 32
AKDENİZ Az bulutlu, iç ve doğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Adana ve Osmaniye çevreleri ile Hatay'ın kıyı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ADANA Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25 34
ANTALYA Az bulutlu ve açık, iç kesimleri parçalı bulutlu 25 31
HATAY Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde kıyı kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24 32
MERSİN Az bulutlu ve açık, iç kesimleri parçalı bulutlu 27 34
İÇ ANADOLU Az bulutlu ve açık, yarın (Çarşamba) parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
ANKARA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu 19 34
ESKİŞEHİR Parçalı ve az bulutlu 18 31
KONYA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu 19 33
SIVAS Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu 15 33
BATI KARADENİZ Az bulutlu, bölgenin iç kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Bolu çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
BOLU Parçalı, zamanla çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 18 31
DÜZCE Parçalı ve az bulutlu 21 29
KARABUK Parçalı bulutlu 19 35
ZONGULDAK Parçalı ve az bulutlu 20 35
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Az bulutlu, bölgenin doğu kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Artvin'in iç kesimlerinin kısa süreli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
AMASYA Parçalı ve az bulutlu 19 36
ÇORUM Parçalı ve az bulutlu 15 34
SAMSUN Parçalı ve az bulutlu 20 29
TRABZON Parçalı bulutlu 22 28
DOĞU ANADOLU Az bulutlu ve açık, bölgenin kuzeydoğu kesimleri parçalı bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Ardahan çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ELAZIĞ Az bulutlu ve açık 15 36
ERZINCAN Az bulutlu 11 34
ERZURUM Parçalı ve az bulutlu 13 29
VAN Az bulutlu 12 27
GÜNEYDOĞU ANADOLU Az bulutlu ve açık, yarın (Çarşamba) batı kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık 19 38
GAZİANTEP Az bulutlu ve açık, yarın (Çarşamba) parçalı bulutlu 21 34
MARDİN Az bulutlu ve açık 27 36
ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık 23 37
DENİZLERDE HAVA
Fırtına beklenmiyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde Batı Karadeniz'in batısı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5, akşam ilk saatlerde doğusu ile yarın (Çarşamba) sabah batısı kuzeydoğudan, gece saatlerinde itibaren doğusu kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga Yüksekliği: 1,0 ila 2,0m, Görüş Mesafesi: İyi, yağış anında orta.
MARMARA Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren sağanak yağışlı, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan, yarın (Çarşamba) sabah kuzeyi güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga Yüksekliği: 1,0 ila 1,5m, Görüş Mesafesi: İyi, yağış anında orta.
EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu, sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneydoğudan 3 ila 5, yarın (Çarşamba) sabah açıkları 6, Güney Ege'de güney ve güneydoğudan 3 ila 5, açıkları güneybatıdan 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, açıkları 2,5m, Görüş Mesafesi: İyi, yağış anında orta.
AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu açık, doğusu parçalı bulutlu, İskenderun Körfezi çevresi sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Az bulutlu açık, Rüzgâr: Güneybatıdan, gece kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.


Dünya Meteoroloji Teşkilatı - WMO Avrupa Orta Vadeli Hava Tahminleri Merkezi - ECMWF Avrupa Meteoroloji Uyduları İşletme Teşkilatı - EUMETSAT WMO Dünya Hava Tahmini Bilgi Servisi WMO Kuvvetli Hava Olayları Bilgi Merkezi Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı

TSE 9000 Akreditasyon Sertifikası Bu site görme engelli dostudur Devletin Kısayolu Ulusal Ulaştırma Portalı T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)

©MGM, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 1998-2014

23

Kütükçü Alibey Caddesi No:4 06120 Kalaba, Keçiören/ANKARA TEL:+90 312 359 75 45 FAKS:+90 312 360 25 51