Türkiye Geneli
Günlük Hava Tahmin Raporu

Raporlar Türkiye Geneli | Adana | Afyonkarahisar | Ankara | Antalya | Diyarbakır | Elazığ | Erzurum | Eskişehir

  İstanbul | İzmir | Kayseri | Konya | Samsun | Trabzon | Van


Periyodu Yayın
Başlangıç :21.12.2014-18:00 Tarihi :21.12.2014
Bitiş :22.12.2014-18:00 No :1065
Akşam Yurtta Hava Gece Yurtta Hava
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzeybatısında devam eden yağışların zamanla kuzey, iç ve doğu bölgelerimizde görüleceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve sağanak, iç bölgelerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Marmara ile iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI :Hava sıcaklığının ülke genelinde 4 ila 8 derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle batı ve kuzeybatı, doğu kesimlerde güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette; Karadeniz, Ege ve Akdeniz kıyıları ile bu akşam saatlerinde Marmara'da yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/s) esmesi bekleniyor.
UYARILAR
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, Karadeniz, Ege ve Akdeniz kıyıları ile bu akşam saatlerinde Marmara'da yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/s) esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Gece ve sabah saatlerinde Trakya, Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege, Göller Yöresi, Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Çok bulutlu ve doğusu ile Balıkesir çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, Bilecik çevreleri ile Bursa'nın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın bu akşam saatlerinde kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/s) eseceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte, Trakya ve bölgenin güneydoğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
BALIKESIR Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde yağmurlu, yarın (Pazartesi) parçalı bulutlu 1 8
CANAKKALE Parçalı ve çok bulutlu 3 8
EDIRNE Parçalı bulutlu 1 7
ISTANBUL Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde yağmurlu, yarın (Pazartesi) parçalı bulutlu 5 8
EGE Çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kıyı kesiminde kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/s) eseceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.
A.KARAHISAR Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı -1 3
DENİZLİ Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde yağmurlu 4 7
IZMIR Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde sağanak yağışlı, yarın (Pazartesi) parçalı bulutlu 4 10
KUTAHYA Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı 0 2
AKDENİZ Az bulutlu, iç ve doğu kesimleri parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Adana çevrelerinin yağmurlu; gece saatlerinde Göller Yöresi'nin karla karışık yağmur ve kar yağışlı; Hatay ve Osmaniye çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; yarın (Pazartesi) bölgenin kıyı kesimlerinde kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/s) eseceği bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi tahmin ediliyor.
ADANA Parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif yağmurlu 8 18
ANTALYA Parçalı bulutlu 10 17
HATAY Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 9 13
MERSIN Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu 11 17
İÇ ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kuzeybatı çevrelerinin yağmurlu; gece saatlerinden itibaren bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi ile gece ve sabah saatlerinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.
ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı 0 3
ESKISEHIR Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu, gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı 0 2
KONYA Parçalı bulutlu ve sisli, gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı 0 3
NEVSEHIR Parçalı bulutlu ve yer yer sisli, gece saatlerinde itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı 1 3
BATI KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur, iç kesimler ile bölgenin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, bölgenin kıyı kesimlerinde kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/s) esmesi bekleniyor.
BARTIN Çok bulutlu ve yağmurlu, gece saatlerinde yüksek kesimleri gök gürültülü karla karışık yağmur ve kar yağışlı 3 5
BOLU Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu, gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı 0 1
DÜZCE Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu, gece saatlerinden itibaren yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 2 4
ZONGULDAK Çok bulutlu ve yağmurlu, gece saatlerinden itibaren yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 5 7
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Orta Karadeniz ve Giresun çevreleri ile yarın (Pazartesi) bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerde yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın, bölgenin kıyı kesimlerinde kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/s) esmesi tahmin ediliyor.
BAYBURT Parçalı bulutlu, yarın (Pazartesi) karla karışık yağmur ve kar yağışlı -2 2
SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu 7 9
TOKAT Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı 2 3
TRABZON Az bulutlu, yarın (Pazartesi) parçalı çok bulutlu ve yağmurlu 7 8
DOĞU ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra kuzey ve batısının karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.
ERZINCAN Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi)sabah saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı 1 5
ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, yer yer puslu ve sisli, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra kar yağışlı -5 0
MALATYA Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı 2 5
VAN Parçalı bulutlu, yer yer puslu ve sisli -4 5
GÜNEYDOĞU ANADOLU Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren G.Antep ve Kilis çevreleri, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra bölge genelinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
DIYARBAKIR Az bulutlu, yer yer sisli, yarın (Pazartesi) parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu 0 8
GAZIANTEP Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu 4 9
KILIS Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu 7 10
SANLIURFA Az bulutlu, yarın (Pazartesi) parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu 5 10
DENİZLERDE HAVA
Orta ve Doğu Karadeniz, Batı Akdeniz ile Doğu Akdeniz açıklarında fırtına, Güney Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 5 ila 7, doğusu 6 ila 8, öğle saatlerinden itibaren batı ve güneybatıdan 3 ila 5, doğusu 4 ila 6, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 6 ila 8, öğleden sonra 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m ilk saatlerde Orta ve Doğu Karadeniz'de 3,0 ila 4,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.
MARMARA Hava Durumu: Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde doğusu yağmurlu; Rüzgar: Kuzeybatıdan, öğlen güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.
EGE Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, gece 4 ila 6 yarın akşam kuzeyi güneybatıdan 3 ila 5, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,0m güneyi 2,0 ila 3,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.
AKDENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu, doğusu sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, sabah 5 ila 7, Antalya körfezi 8, Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5, öğleden sonra batısı akşam tamamı kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, açıkları 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, Antalya körfez ve doğusunun açıklarında 3,0m ila 4,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Çok bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.


Dünya Meteoroloji Teşkilatı - WMO Avrupa Orta Vadeli Hava Tahminleri Merkezi - ECMWF Avrupa Meteoroloji Uyduları İşletme Teşkilatı - EUMETSAT WMO Dünya Hava Tahmini Bilgi Servisi WMO Kuvvetli Hava Olayları Bilgi Merkezi Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı

TSE 9000 Akreditasyon Sertifikası Bu site görme engelli dostudur Devletin Kısayolu Ulusal Ulaştırma Portalı T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)

©MGM, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 1998-2014

27

Kütükçü Alibey Caddesi No:4 06120 Kalaba, Keçiören/ANKARA TEL:+90 312 359 75 45 FAKS:+90 312 360 25 51