Türkiye Geneli
Günlük Hava Tahmin Raporu

Raporlar Türkiye Geneli | Adana | Afyonkarahisar | Ankara | Antalya | Diyarbakır | Elazığ | Erzurum | Eskişehir

  İstanbul | İzmir | Kayseri | Konya | Samsun | Trabzon | Van


Periyodu Yayın
Başlangıç :29.07.2014-12:00 Tarihi :29.07.2014
Bitiş :30.07.2014-12:00 No :629
Öğleden Sonra Yurtta Hava Akşam Yurtta Hava
Gece Yurtta Hava Sabah Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre: Yurdun kuzey kesimleri ile Akdeniz'in iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Çanakkale, Edirne, Tekirdağ, Bursa, Balıkesir'in kuzeyi, Kırklareli'nin batı kesimleri, Bolu, Çankırı, Kastamonu'nun güneyi, Çorum'un kuzeyi, Artvin, Kars, Ardahan, Erzurum'un kuzeyi, Ağrı'nın güneyi, Van'ın doğusu ile Rize ve Trabzon'un iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI :Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. İç ve doğu kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Marmara'da kuzeydoğu, Akdeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.
UYARILAR
Güncel Meteorolojik Uyarı Bulunmamaktadır.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı bulutlu, Edirne, Tekirdağ, Çanakkale, Bursa, Balıkesir'in kuzeyi ile Kırklareli'nin batısının kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
BALIKESİR Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde kuzey çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 37
BILECIK Parçalı bulutlu 34
BURSA Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 34
İSTANBUL Parçalı bulutlu 32
EGE Az bulutlu ve açık, Kuzey Ege'nin iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
A.KARAHİSAR Az bulutlu 34
İZMİR Az bulutlu ve açık 36
MANİSA Az bulutlu ve açık 37
USAK Az bulutlu ve açık 34
AKDENİZ Az bulutlu ve açık, bölgenin iç kesimleri ile zamanla Doğu Akdeniz'in parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
ADANA Parçalı bulutlu 33
ANTALYA Az bulutlu, iç kesimleri yer yer parçalı bulutlu 30
BURDUR Az bulutlu 36
MERSİN Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu 33
İÇ ANADOLU Az bulutlu ve açık, kuzeydoğu kesimlerinin parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Çankırı çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ANKARA Öğle saatlerinde parçalı bulutlu, zamanla az bulutlu ve açık 34
ESKİŞEHİR Öğle saatlerinde parçalı bulutlu, zamanla az bulutlu ve açık 35
KONYA Az bulutlu ve açık 36
SIVAS Az bulutlu 32
BATI KARADENİZ Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin parçalı bulutlu, Bolu çevreleri ile Kastamonu'nun güney kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
BOLU Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 33
DÜZCE Parçalı bulutlu 33
KARABUK Parçalı bulutlu 37
ZONGULDAK Az bulutlu 29
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı bulutlu, doğusunun yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Çorum'un kuzeyi ve Artvin çevreleri ile Trabzon ve Rize'nin iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
AMASYA Parçalı bulutlu 36
ÇORUM Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 35
SAMSUN Parçalı ve az bulutlu 28
TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29
DOĞU ANADOLU Az bulutlu ve açık, bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kars ve Ardahan çevreleri, Erzurum'un kuzey, Ağrı'nın güney ve Van'ın doğu kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
BİNGÖL Az bulutlu 35
ELAZIĞ Parçalı ve az bulutlu 36
ERZURUM Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29
IGDIR Parçalı bulutlu 35
GÜNEYDOĞU ANADOLU Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
ADIYAMAN Az bulutlu ve açık 40
DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık 39
GAZİANTEP Az bulutlu ve açık 38
ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık 40
DENİZLERDE HAVA
Fırtına beklenmiyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, doğusu 6, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan, doğusu güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m batısında 2,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.
MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu, batısı yer yer sağanak yağışlı, Rüzgar: kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: İyi.
EGE Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan, kuzeyi kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, Güney Ege'de kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m akşam 2,0m Görüş: İyi.
AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve güneybatıdan, batısı kuzeybatıdan 3 ila 5, Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, Rüzgar: güneybatıdan, gece kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga yüksekliği: 0,25 ila 0,5m Görüş: İyi.


Dünya Meteoroloji Teşkilatı - WMO Avrupa Orta Vadeli Hava Tahminleri Merkezi - ECMWF Avrupa Meteoroloji Uyduları İşletme Teşkilatı - EUMETSAT WMO Dünya Hava Tahmini Bilgi Servisi WMO Kuvvetli Hava Olayları Bilgi Merkezi Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı

TSE 9000 Akreditasyon Sertifikası Bu site görme engelli dostudur Devletin Kısayolu Ulusal Ulaştırma Portalı T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)

©MGM, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 1998-2014

23

Kütükçü Alibey Caddesi No:4 06120 Kalaba, Keçiören/ANKARA TEL:+90 312 359 75 45 FAKS:+90 312 360 25 51